Szlachetni z Jawo

Miniatura wpisu
powrót

Szlachetni z Jawo

Pracownicy firmy Jawo zostali darczyńcami i również przyłączyli się do akcji “Szlachetna paczka”, mającej już wieloletnią tradycję w naszym kraju. W tym roku odbyła się jej 13 edycja. Jak ten czas leci, prawda. A ponieważ ludzie z Jawo nie są przesądni, więc z wielką werwą przystąpili do spełniania marzeń jednej z częstochowskich rodzin. Rodzina, do której przyjdzie w to Boże Narodzenie św. Mikołaj, składa się z mamy samotnie wychowującej czworo dzieci, dwójkę nastolatków oraz dwójkę 2-3 letnich maluchów. Wspólnym wysiłkiem udało się nam się zabrać aż 1230 zł. Niektórzy przynieśli również i dołączyli do paczek artykuły spożywcze, środki czystości, pomoce szkolne, piłki, odzież, buty, zabawki, książeczki i filmy dla dzieci. Z kolei firma ufundowała komputer. Dzięki hojności naszych pracowników udało się spełnić wszystkie marzenia rodziny. Prezenty zostały spakowane – tyle ich było – w aż 15 dużych kartonów.  W sobotę 7 grudnia upominki zawieźliśmy do magazynu przy ul. Krakowskiej, gdzie wolontariusze “Szlachetnej paczki” odebrali je od nas by przekazać wybranej przez nas rodzinie.

Ks. Jacek Wiosna Styczek – prezes Stowarzyszenia Wiosna, organizatora akcji “Szlachetna paczka” mówi: “Wierzę, że nie ma Polski biednej i Polski bogatej. Jest jedna Polska. Dlatego cieszę się, że razem z nami podejmujecie wysiłek, aby zainspirować rodziny potrzebujące do samodzielnego radzenia sobie w życiu. Paczka, którą otrzymała ta rodzina to coś więcej niż prezent, który spełnia jej materialne potrzeby. To przede wszystkim wyraz prawdziwej miłości, tego że ktoś dostrzegł w nich coś wyjątkowego i uwierzył w nich po to, aby teraz oni uwierzyli w siebie”.

I jeszcze kilka słów o samej akcji.
SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Wyniki tegorocznej edycji:

– liczba rodzin, które otrzymały mądrą pomoc: 17 684

– liczba osób, które zjednoczyły się w tym roku:  617 000

– łączna wartość pomocy liczona w polskich złotych: 33 125 005

– średnia liczba osób robiących paczkę: 30

 

Bez zaangażowania ludzi dobrej woli takie akcje nie mogłyby się udać! Dziękujemy.