Gyoza z Częstochowy

Miniatura wpisu
powrót

Gyoza z Częstochowy

15 maja 2013 roku spółka JAWO podpisała umowę o współpracę z Ajinomoto Frozen Foods, która jest częścią ogólnoświatowej korporacji Ajinomoto Group, specjalizującej się w produkcji artykułów spożywczych i farmaceutycznych, z główną siedzibą w Tokio. Japońska firma została założona w 1909 roku i obecnie działa w 27 krajach na całym świecie zatrudniając ponad 27 tysięcy pracowników. Jej produkty są znane w 130 krajach, a sprzedaż netto spółki za zeszły rok kształtowała się na poziomie 14,1 miliarda dolarów.
W związku z rosnącym w ostatnich latach zainteresowaniem japońską kulturą, a przede wszystkim japońską żywnością firma Ajinomoto Frozen Foods postanowiła uruchomić produkcję gyozy również w Europie i powierzyć ją firmie JAWO. Według badań rynkowych – przeprowadzonych przez Japończyków – liczba restauracji oferujących kuchnię z kraju wschodzącego słońca wzrosła w ostatnim czasie na starym kontynencie o około 8 tysięcy lokali, dzięki czemu wzrosła również popularność japońskich pierogów.
Aby utrzymać japońskie standardy jakości wytwarzania żywności w częstochowskiej firmie została uruchomiona specjalna linia produkcyjna dedykowana tylko pierogom gyoza. Obecnie w JAWO będą produkowane pierogi z nadzieniem drobiowo-warzywnym. W przyszłości Ajinomoto Frozen Foods ma zamiar poszerzyć ofertę o kolejne mrożone wyroby. Produkcja, która rozpoczęła się z końcem czerwca 2013 roku, w pierwszym roku współpracy planowana jest na 300 ton. Sprzedaż produkowanej w JAWO gyozy na rynek całej Unii Europejskiej będzie obsługiwana przez Ajinomoto Foods Europe SAS.